Pythoni õppimiseks on päris häid Youtube’ i videoid tehtud. Kuna me ei ole ise Windowsis Pythonit kasutanud, siis võib kasuks tulla näiteks Pythoni installiõpetus Windowsile:
See ja 57 muud Pythoni õppevideot (neist 14 akenderaamistiku wxPython kasutamiseks) on leitavad veebilehel www.thenewboston.com.
Rääkisime juba korra objektorienteeritusest. Oleme objekte näinud eriti graafilisi elemente sisaldavates programmides – eelmisel korral vaadatud programmidest oli PyForce rohkem objekte kasutav. Meie oma näidetest olid põhjalikumad objekte kasutavad programmid kooli andmebaas, kus oli eraldi objektid õpilane (Opilane) ja aine (Aine) vastavalt moodulites Inimesed.py ja Oppeained.py. Programm ise (KooliAndmebaas.py) tegi uue õpilaste nimekirja: luges selleks eraldi nimede failidest hunniku nimesid ja valis suvalised neist välja kasutamiseks, pani huupi õpilastele vanused, ained ja hinded ainetesse.
Meenutamaks objektorienteerimist võime vaadata ühe video TheNewBostonist:
Kui objektorienteeritusega kaugemale minna, siis tuleb rääkida kahest lähenemisest – otsesest õiguste saamisest ja kapseldamisest läbi vahekihi.
Kui meil on ühe objekti all teine objekt (nagu õpilase all oli aine ja aine all hinded – viimased küll nimekirja, mitte eraldi objektina), siis kaugemalt millegi muutmise võib ära keelata tehes allobjektid eraviisilisteks. Sellisel juhul tuleb vahekihis luua meetodid vajalike operatsioonide tegemiseks, seal võib ka näiteks kontrollida üle, et sisestatavad andmed ikka vastavad meie eesmärkidele.
Meie detsembris tehtud ja pooleli jäänud Galaktika programm.